Medarbejdere – Københavns Universitet

Videresend til en ven Resize Print Bookmark and Share

Center for Angst > Medarbejdere

Medarbejdere

Staben i Center for Angst består af flere psykologer, en projektkoordinator og psykologistuderende, heraf praktikanter og scholarstipendiater.

Staben består af:

Psykologer:

Barbara Hoff Esbjørn
Professor mso, ph.d., daglig leder,
cand.psych. aut.,
specialist og supervisor i psykoterapi
E-mail:
barbara.hoff@psy.ku.dk

Marie Louise Reinholdt-Dunne
lektor, ph.d.,
cand.psych. aut.

E-mail:
marie.reinholdt@psy.ku.dk

 

Bianca Munkebo Christiansen

Cand.psych.

E-mail:

bianca.christiansen@psy.ku.dk

Sonja Breinholst

ph.d., cand.psych. aut.

E-mail:

sonja.breinholst@psy.ku.dk

Lotte Bukh

Cand.psych. aut.

E-mail:

lb@psy.ku.dk

Ph.d.-studerende:

Andreas Blicher Skanborg

cand.psych.
E-mail:
andreas.blicher@psy.ku.dk

Monica Walczak

cand.psych.

E-mail: Monika.walczak@psy.ku.dk

Nicoline Normann

cand.psych. aut.

E-mail:

nicoline.normann@psy.ku.dk

 

Studerende:

Amanda Schulz Rottbøll

E-mail:

asr@psy.ku.dk

 

Tove Matzen Bech

E-mail:

tmb@psy.ku.dk

Projektkoordinator:

Heidi Løvschall Riiber
E-mail:
heidi.riiber@psy.ku.dk

Emeritus: 

Ingrid Leth
Lektor, emeritus
E-mail:
ingrid.leth@psy.ku.dk