Medarbejdere – Københavns Universitet

Videresend til en ven Resize Print Bookmark and Share

Center for Angst > Medarbejdere

Medarbejdere i klinikken:

Psykologer i klinikken:

Barbara Hoff Esbjørn
Professor mso, ph.d., daglig leder,
cand.psych. aut.,specialist og supervisor i psykoterapi
E-mail: barbara.hoff@psy.ku.dk

Bianca Munkebo Christiansen
Cand.psych.
E-mail: bianca.christiansen@psy.ku.dk
 
Johanne Guldberg
Cand.psych.
E-mail: Johanne.guldberg@psy.ku.dk
 
Lotte Bukh
Cand.psych. aut.
E-mail:lb@psy.ku.dk
 
Maria Cabo Dannow
Cand.psych.
E-mail: maria.dannow@psy.ku.dk
 
Sonja Breinholst
Post doc., ph.d., cand.psych. aut.
E-mail: sonja.breinholst@psy.ku.dk

Scholarstipendiat:

Katrine Balsby
Stud. Psych.
E-mail: Katrine.balsby@psy.ku.dk

 

Herudover er der praktikanter og frivillige tilknyttet klinikken.

Projektkoordinator:

Heidi Riiber
E-mail:
heidi.riiber@psy.ku.dk